Miniony tydzień przyniósł nam utrzymanie podwyższonej zmienności na wycenie złotego. Teoretycznie kwotowania znajdują się w ramach korekty umocnienia z pierwszego kwartału. Dobre nastroje wokół krajowych aktywów ograniczają jednak jej dynamikę oraz zakres.
Bieżący tydzień przynosi nam nieznacznie mocniejszego PLN, niemniej ruch ten w dalszym ciągu mieści się w ramach ostatnich kilkusesyjnych konsolidacji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2219 PLN za euro, 3,9890 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9488 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9324 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,477 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
Z rynkowego punktu widzenia teoretycznie na PLN jesteśmy świadkami próby wygenerowania mocniejszego ruchu korekcyjnego umocnienia z pierwszego kwartału. W praktyce jednak sama próba inicjacji takiego impulsu spotkała się z korektą ze strony kupujących PLN. Wskazuje to na relatywną siłę PLN na tle wydarzeń zaprezentowanych wyżej. Wydaje się, iż w dalszym ciągu domyślnym scenariuszem na PLN jest próba rozegrania ok. 7-9 gr ruchu korekcyjnego.
źródło: Konrad Ryczko, money.pl